úvod – jak vybírat brusle

Vítáme vás na   www.brusleni.com

Nyní máte možnost dozvědět se vše o bruslích a bruslení.

Mám 12 let zkušeností při výběru, tvarování a nastavení bruslí a tréninku. Na stránkách je spousty zajímavých věcí, jste zde správně. Mám oficiální zastoupení pro značku BONT.

www.brusleni.com  je pro všechny kdo rádi ve volných chvílích roztáčejí kolečka jak pro potěchu tak na čas.

Na úvod zde probereme nejčastější omyly.

  • Nízká brusle je nepohodlná – Vyzkoušejte je – k nezaplacení.

Běžně se trénuje 20 – 30 km a osobně jsem se několikrát zúčastnil 24Le Mans a v kategorii Duo jsme ujeli 618 km. Běžný nešvar je bota individuálně nenatvarovaná. Když botu nenatvarujete nevážíte si svých nohou!

U bruslení je krásná výhoda, že si rychlost určíte sami intenzitou pohybu. Jestliže jezdím na hodinu, s většími kolečky mohu jezdit opět hodinu ve stejném tempu, ale dostanu se dále. Větší kolečko je jednoznačně lepší – lépe překonává nerovnosti – je komfortnější, déle vydrží a mohu si vybrat z více tvrdostí. Brusle je o hodně stabilnější a tím jistější a do 100mm přechod zvládne každý.

  • Kvalitu ložiska určuje norma ABEC – Nesmysl, uvedené normy určují pouze míru přesnosti výroby.

Existuje více norem a naprosto „stejná“ jako ABEC (Annular Bearing Engineers Commitee) jsou DIN 620 (Deutsche Industrie Norm) nebo ISO 492 (International Organization for Standardization) nebo JIS (Japanese Industrial Standards). U těchto norem jsou dané třídy přesnosti. Švýcarská norma SWISS má jen jedinou toleranci, která je v současnosti nejlepší. U označení ILQ, SG … jsem nedohledal údaje tolerance. Ložiska si kupujte od renomovaných výrobců nebo losujte 😉 ze zbytku. Ložiska mohou být 608 i 688Přehled tolerancí.

  • Nejsem závodník.

Zajisté se bruslaři mohou dělit podle dosahované rychlosti, ale já když začínal, tak jsem měl rychlosti nad 20 km/h za závodní a oči mi lezly z důlků. I po malých sjezdech jsem se dělil se synem, kterého jsem rád bral s sebou, o drogistické zboží pro batolata 😉 Dnes, když se jedu projet s kamarády co jezdí na pohodu, tak nakonec, každý chce jet a povídat si bez zbytečného zadýchání. To vám v prvé řadě zajistí kvalitní ložiska a vhodná kolečka, která můžete mít bez omezení typu brusle.

  • Jsem na to moc starý.

Koukněte se na jakoukoli výsledkovou listinu a kategorie 40, 50 a 60 – jo, a ještě hoďte oko na časy. Ty „dědkové“, nezřídka závodníci i přes 60 let, se tam vůbec, ale naprosto vůbec neflákají – hluboce před nimi smekám.

  • Není tam brzda – Brzdu lze bez problémů dokoupit

Třeba univerzální a nainstalovat téměř na všechny brusle.

  • Vyšší rychlost je nebezpečná – Nebezpečné je když o vás lidi neví nebo když vy nevíte o provozu

    Zavolejte na lidi na stezce dostatečně dopředu a dejte jim vědět kudy pojedete. Sluchátka vás zabaví, ale ostatní s tím mohou mít problém.