Technologie a materiály

Carbon fiber

Dnes již všichni známe uhlíkové vlákno. Jedná se o revoluční materiál, který dosahuje pevnosti jako ocel při zlomku hmotnosti. Bont vyrábí skelet boty z materiálu na bázi uhlíku již 26 let od roku 1989. Tento materiál se skládá převážně z atomů uhlíku, které jsou spojeny dohromady a seřazeny za vzniku podélné osy vlákna. Několik tisíc těchto vláken je stočeno dohromady, aby vytvořily příze, z které se potom dále tkají tkaniny. Bont používá uhlíkové tkaniny výhradně od nejlepšího světového výrobce uhlíku – Toray Japonsko.

Uhlíkové vlákno je vždy černé.

Boty jsou dělány jako celek postupně z jednotlivých vrstev, které jsou celistvé a vzájemně se překrývají. Jakýkoli jiný systém, kdy se vkládají různé části zhotovené zvlášť neodpovídá systému Monoqok a nedosahuje kvalitu Monoqok konstrukce.

Pryskyřice jako plnič

Epoxy nebo polyepoxid je termosetový epoxid polymer, který se vytvrzuje po smíchání s katalyzujícím činidlem nebo „tvrdidlem“. Proces polymerace se nazývá „vytvrzování“, je jej možné ovládat pomocí teploty a výběrem pryskyřice a tvrdidla. Tento proces může trvat několik minut až hodin.

Vývoj Pryskyřice je něco, co Bont dělá více než 36 let. Složení pryskyřice, která je super tuhá, přesto se stává tvarovatelná při nízkých teplotách a má rychlý čas vytvrzení je rozhodující pro naše unikátní požadavky. To je důvod proč Bont je pravděpodobně jediným výrobcem obuvi, který si vyvíjí vlastní pryskyřice.

Naše pryskyřice začíná měknout při pouhých 60 ° C, což je nejnižší teplota v průmyslu. Jakmile se pryskyřice dostatečně zahřeje, můžeme začít tvarovat botu. Po následném pozvolném zchladnutí je skelet trvale nastaven. Tvarování můžete opakovat.

Teplota vzduchu a množství vlhkosti jsou rozhodující pro určení množství tvrdidla, které je potřeba přidat k pryskyřici. To je důvod, proč vše řídí počítač, který mísí pryskyřice a tvrdidla dohromady a rozděluje pryskyřice po měření teploty a vlhkosti vzduchu.